FOOTBALL HALL
CINEMA ROOM
FITNESS
PING PONG
GAMING ROOM
KIDS PLAYGROUND
BILLIARDS
JACUZZI
TURKISH BATH
SPA
CAMIN ROOM
MARKET
RESTAURANT
BAR
PREVALLA
Abi Green Hotel ndodhet 22 km larg Prizrenit në rrugën Prizren-Prevallë, gjithashtu gjendet në një lartësi mbidetare prej 1170 metra. Këto veti e bëjnë hotelin të ndodhet në zonën e cila posedon tipare shëruese përgjatë stinës së verës, e veçanërisht edhe gjatë stinës së dimrit. Po ashtu ky vend është i njohur edhe për fenomenin e gërshetimit të 3 rrymave ajrore:
• Klima mesdhetare e cila depërton përmes grykës së Lumbardhit të Prizrenit,
• Klima kontinentale e cila arrin nga brendësia e territorit të Kosovës dhe
• Klima malore e cila kushtëzohet nga lartësia mbidetare e zonës.

Për këtë edhe preferohet nga mjekësia që së paku një herë në vit të vizitohet ky vend, pasi ndihmon në fitimin e rruazave të gjakut, ndihmon në të pamurit (shikueshmëri të qartë), por edhe në sëmundjet e mushkërive.

Abi Green Hotel përveç dizajnit të shekullit 21 dhe pamjeve të bukura, ofron edhe shumë aktivitete si: sauna, dhomë me avull, xhakuzi, fitness, kinema, këndi i lodrave për fëmijë, ping pong, biliardo etj.
Hoteli posedon 3 salla për konferenca me kapacitet të madh dhe të pajisura me projektor dhe sistem të zërimit.
Abi Green Hotel posedon disa kategori dhomash me pamje të mrekullueshme nga “Malet e Sharrit.
DISTANCA NGA QENDRAT E SKIJIMIT
PREVALLA SKI CENTER: 4 KM
BREZOVICA SKI CENTER: 9 KM
CONFERENCE / MEETING ROOMS
DHOMA
STANDARD ROOM
- 25m² -
1 QUEEN BED
FREE WI-FI
SMART TV
PRIVATE BATHROOM
BREAKFAST INCLUDED
DOUBLE ROOM
- 25m² -
2 SINGLE BEDS
FREE WI-FI
SMART TV
PRIVATE BATHROOM
BREAKFAST INCLUDED
TRIPPLE ROOM
- 28m² -
3 SINGLE BEDS
FREE WI-FI
SMART TV
PRIVATE BATHROOM
BREAKFAST INCLUDED
FAMILY ROOM
- 35m² -
1 QUEEN BED
FREE WI-FI
SMART TV
PRIVATE BATHROOM
BREAKFAST INCLUDED
KING SIZE
- 45m² -
1 QUEEN BED
FREE WI-FI
SMART TV
PRIVATE BATHROOM
BREAKFAST INCLUDED
PRIZREN - PREVALLE (R115) - 22nd KM 1500m+ Altitude
RRETH NESH
Zgjimi me agimin dhe shijimi i natyrës, i rrethuar nga një strukturë surreale e bën hotelin Abi Green një vend magjepsës dhe të dëshiruar nga të gjithë. Ambienti i veçantë dhe dizajni modern, kombinojnë pamjet panomarike të maleve të Prevallës, të pajisur në mënyrë elegante për një përvojë ideale. Një vendpushim frymëzues me familjen, miqtë apo më të dashurit tuaj, duke ofruar një gamë të gjerë aktivitetesh.
KONTAKTI
Për pyetjet dhe rezervimet na kontaktoni.